داستان ما

داستان فونت فارسی ما 

سلام! من مهدی برقگیر هستم. داستان فونت فارسی ما از زمانی شروع شد که برای اولین بار تصمیم گرفتم دستخط خودم رو فونت کنم! کار سختی بود ولی خب تونستم (:

ولی فونت ساخته شده زیاد شباهتی به دستخط اصلی نداشت ): و این شکست، انگیزه ای شده تا به دنبال اصول و روشهای استاندارد فونت سازی باشم و اینجا بود که داستان دیجی فونت شروع شد.

فونتهای فارسی با اعراب هوشمند

جستجو کردم و یافتم… 

با جستجو در یوتیوب و اینترنت تونستم کار با برنامه فونت سازی را تا حدودی یاد بگیرم ولی مشکل اصلی اینجا بود که اون آموزش ها برای فونت های انگلیسی بود ):

در اواخر سال ۹۷ بود که با یک طراح تایپ فیس عرب زبان آشنا شدم و او در پروسه فونت سازی کمک زیادی بهم کرد(:

از اونجایی که از دوران نوجوانی خطاطی می کردم و به خطهای نسخ و نستعلیق و هما آشنایی و تسلط کامل داشتم تونستم اصول فونت سازی استاندارد عربی را بیاموزم و با روشهای اونا آشنا بشم و از این جا داستان فونت فارسی ما آغاز شد.

داستان فونت ما

الهامات تازه… 

در سال ۹۸ با الهام از یک سایت خارجی (Dafont) گروه دیجی فونت را با این هدف که مرجع رایگان بزرگی برای تایپ فیس فارسی باشد را بنا نهادم و با باز طراحی فونت دستخط خودم و فونت شاپرک فعالیت خودم را آغاز نمودم .

دیجی فونت این افتخار را داره که علاوه بر طراحی و انتشار رایگان فونتهای استاندارد و هوشمند (متن، عنوان، نمایشی، دستنویس و دیستورت) و همچنین با همکاری برخی از دوستان اقدام به طراحی فونتهای دستخط نمود.

شما هم می توانید…

اگه شما هم صاحب دستخط زیبا و یا لوگوتایپ هستین و تمایل دارین اونو رایگان به فونت تبدیل کنین الان وقتشه که به جمع دوستان و حامیان دیجی فونت بپیوندین.نمود

در حال حاضر سیاست گروه دیجی فونت رایگان بودن فونت فارسی استاندارده و هزینه ای بابت طراحی و توسعه فونت نمی گیره ولی به شرطی که فونت ساخته شده رایگان منتشر بشه 

بله همه در صورت تمایل با دادن نمونه خط و اجازه نامه کتبی می تونن دستخطشون را فونت کنن و در اختیار دیگران قرار بدن 

خیر.اگه شما یک تایپوگرافیست هستین و یا در زمینه طراحی لوگو تایپ فعالیت می کنید، می تونین نمونه آثار خودتون را به فونت تبدیل کنین.

نه ما گربه ایم و نه شما موشین .ما رسالتی را در پیش گرفتیم که با توجه به وقت و منابع خود این کارو انجام میدیم و هدفمون رشد و ترویج فونت خوب و استاندارد فارسیه